on Monday, July 1, 2013
8949W12C/RC Finish: Chrome, Crystal Trim: Royal Cut Features: -Wall sconce.-Available in Royal Cut, Elegant Cut, Spectra Swarovski and Strass Swarovski crystal trims. Options: -Available in Gold and Chrome finishes. Color/Finish: -Crystal color: Clear. Specifications: -Accommodates: 2 x 60 - 120W Max 110V-125V (Candelabra) bulb. Dimensions: -Hanging weight: 20.-Height: 12''. Collection: -Corona collection.
yutube/B0042HO558/facebok gogle bloger/51693GKvqmL.jpgpicasaweb
==>> Details Price & Product <<==speedtest
Elegant Lighting 8949W12C/RC Corona 12-Inch High Features :
  • Diameter: 12", Height: 12"
  • Features 2 60W Candelabra type bulbs for a total of 120 Watts