Best Oshlun SBFT-260080 260mm 80 Tooth FesPro Crosscut ATB Saw Blade with 30mm Arbor for Festool Kapex KS 120
on Thursday, April 11, 2013
Cheap Oshlun SBFT-260080 260mm 80 Tooth FesPro Crosscut ATB Saw Blade with 30mm Arbor for Festool Kapex KS 120
Amazon: Customer Reviews: Oshlun SBFT-260080 260mm 80 Tooth 5 stars. "So far so good" Ok, I received this blade about a week ago and decided to replace the 60T stock blade on my Kapex for a large built in job. This required me
Oshlun SBFT-260080 260mm 80 Tooth FesPro Crosscut ATB Saw Blade with 30mm Arbor for Festool Kapex KS 120. Oshlun FesPro blades were designed to produce industrial quality cuts at an affordable price with a Festool saw. They feature micro grain tungsten carbide tips, laser cut expansion slots, and a thin kerf. The long lasting C-4 carbide tips are precision ground to ensure smooth cuts. All trademarks and tradenames are property of their respective owners.
Oshlun SBFT-260080 260mm 80 Tooth FesPro Crosscut ATB Saw Blade with 30mm Arbor for Festool Kapex KS 120
yutube/B004IYJKW8/facebok gogle bloger/51M8UroaEML.jpgpicasaweb
==>> Check Today Price <<==speedtest
Oshlun SBFT-260080 260mm 80 Tooth FesPro Features :
  • Fits: Festool Kapex KS 120
  • Fine Tooth Crosscut Blade for Hardwood, Softwood, Melamine, and More
  • Professional Grade C-4 Carbide
  • Hook Angle: -5 Degree
  • Kerf: 2.5mm
yutube/B004IYJKW8/facebok gogleReviews Oshlun SBFT-260080 260mm 80 Tooth FesPro Crosscut ATB Saw Blade with 30mm Arbor for Festool Kapex KS 120speedtest